Pārtikas alerģijas var būt īpaši grūti diagnosticēt

Pārtikas alerģijas var būt īpaši grūti diagnosticēt

Daļa no pārtikas alerģijām var būt apzināta iespējamā vai apzināta piesārņojuma dēļ. Daži pārtikas ražotāji apzinās šos riskus un uz dažiem produktiem ievieto etiķetes, lai atzīmētu, ka viņu produkti var būt ražoti iekārtās, kuras var būt piesārņotas, piemēram, ar riekstiem. Šis brīdinājums ir svarīgs ikvienam, kam ir alerģija pret riekstiem, jo ​​viņi var nedomāt par pārtikas produktu, kas satur riekstus.

Citas izplatītas slēptās alerģijas var ietvert zivis, olas vai neparastas sastāvdaļas, piemēram, soju, sinepes vai pat medu. Ir ne tikai grūti noteikt, kas netīši tika ievietots ēdienā, bet tikpat grūti var būt arī izdomāt, pret ko cilvēkam ir alerģija pret pārtiku, kas šķiet piemērota ēst.

Pārtikas alerģijas var būt īpaši grūti diagnosticēt. Personai var rasties ādas simptomi, piemēram, izsitumi vai nātrene, elpceļu simptomi, piemēram, sēkšana vai elpas trūkums, slikta dūša, vemšana vai pat kardiovaskulāri simptomi, piemēram, bāla āda, vājš pulss, reibonis vai pat ģībonis.

Alerģijas var izraisīt arī ādas kairinājumu un reakcijas. Dažas slēptās alerģijas ir saistītas ar smaržām, ziepēm, losjoniem vai pat pamata pamatni produkta radīšanā. Piemēram, cilvēkam reti ir alerģija pret lokālu steroīdu. Bet viņiem var būt alerģija pret dažādiem viena un tā paša steroīdu produkta preparātiem, tāpēc ir ārkārtīgi grūti noskaidrot slēpto alerģiju.

Kur slēpjas potenciālie alergēni?

Šeit ir daži labi piemēri. Šis ir tikai daļējs alergēnu saraksts, kas satur zemesriekstus, piena produktus, zivis un vēžveidīgos.

Zemesrieksti

Šokolādes/konfekšu batoniņi-bārbekjū mērces; Āzijas stila mērcēšanas mērces (īpaši Szechuan); karija mērces; Olu rullīši, pavasara rullīši; Taku maisījumi; Saldējums (zemesriekstu sviesta garša vai “Reese’s” saldējums); Noteiktos ķermeņa kopšanas līdzekļos un dekoratīvajā kosmētikā tiek izmantoti zemesriekstu atvasinājumi vai zemesriekstu eļļa; Suņu barība vai cepumi; Nepārtika: putnu sēklas, putnu barotava un slazdi.

Piens, piena produkti

Mākslīgais sviests, sviesta garša, sviesta eļļa; Ceptas preces, piemēram, kūkas, cepumi; Saputoti vai cepti ēdieni; Buljoni un buljoni; karameļu krāsviela vai aromatizētājs; Šokolāde, konfektes; Krekeri; Kafijas balinātāji; Krēsli, pudiņi; Delikateses, cīsiņi; Dipsi un salātu mērces; Olu un tauku aizstājēji (Opta, Simplesse); Milti ar augstu olbaltumvielu saturu; Produkti bez laktozes (nejaukt ar “bez piena produktiem”; daudzi satur piena proteīnu); Iesala dzērienu maisījumi; Margarīns (meklējiet zīmolus, kas nesatur piena produktus); Desas; Sojas vai rīsu siers; Zupas un zupu maisījumi; Kartupeļi (tūlītēji, kartupeļu biezeni un ķemmīšgliemenes); Gī (dzidrināts sviests) un sviesta tauki; Kefīrs; Kumiss (raudzēts piena dzēriens); Medikamenti; Tuncis (dažu zīmolu konservi).

Zivis un vēžveidīgie

Etniskie ēdieni: cepti rīsi, paella, pavasara rullīši, suši (California rolls); Caponata (sicīliešu garša); Želatīns, zefīri; Picas piedevas; Salātu mērces; Mērces, piemēram, marinara, steiks un Worcestershire; Smērējamie līdzekļi, piemēram, taramasalata (zivis); Delikatešu gaļa, hotdogi (no želatīna); komposts vai mēslojums; Lūpu balzams/spīdums; Dzīvnieku barība; Fritters (izmanto zivju, garneļu, kā arī citu ēdienu pagatavošanai); Glikozamīns un daži kalcija piedevas (vēžveidīgie); Omega-3 piedevas.

Alerģijas testēšana un slēptās alerģijas

Standarta alerģijas testēšana var ietvert ādas dūrienu vai skrāpējumu testu, intradermālu testēšanu, plākstera testēšanu vai nesenu asins vai IgE testu.

Daudzas slēptās alerģijas ir jānosaka ar izaicinājuma testēšanu. Tas ir līdzīgs izmēģinājumiem un kļūdām, kad runa ir par pārtikas alerģijām. Ir arī ieteicams to veikt alerģijas ārsta uzraudzībā, lai, ja ir tāda problēma kā anafilakse (smaga reakcija), to varētu atbilstoši ārstēt.

Smalkākas vides vai pārtikas alerģijas patiešām var būt paslēptas. To identificēšana un iespējamā ārstēšana var aizņemt laiku, lai diagnosticētu.

Klimata pārmaiņas rada izmaiņas, kas pārsniedz sagaidāmās sezonālās temperatūras un laikapstākļu izmaiņas. Tas palielina gaisa piesārņojumu, pasliktina vidi un rada daudz negatīvu ietekmi uz veselību visā pasaulē. Piemēram, pieņemsim, ka esat alerģisks vai astmatiķis.

Galvenās līdzņemamās lietas:

  • Klimata pārmaiņas izraisa ekstremālus laikapstākļus, temperatūras svārstības, gaisa un ūdens kvalitātes izmaiņas, kā arī gaisa piesārņojuma pasliktināšanos.
  • Klimata pārmaiņas negatīvi ietekmē alerģijas slimniekus un astmas slimniekus.
  • Pārraugiet brīdinājumus par gaisa kvalitāti un alerģiju,pirmsapsverat āra aktivitātes, ja Jums ir astma vai elpceļu alerģijas.

Tādā gadījumā jūs pārāk labi zināt, ka klimata pārmaiņu dēļ jums var pasliktināties tādi simptomi kā iesnas, nieze vai aizlikts deguns, klepus un pat apgrūtināta elpošana. Pasākumi, ko mēs kā sabiedrība varam veikt, lai samazinātu šo negatīvo ietekmi uz vidi, var palīdzēt samazināt slimību slogu miljoniem cilvēku, kuri katru gadu cieš no alerģijām un astmas.

Alerģijas un astma ASV

Saskaņā ar Amerikas Sabiedrības veselības asociācijas (APHA) datiem klimata pārmaiņu dēļ alerģijas sezonas pasliktinās un kļūst garākas. Viņi ziņo, ka deguna alerģijas rodas 40% bērnu un 30% no visiem pieaugušajiem ASV astmas dēļ gandrīz 2 miljoni cilvēku katru gadu dodas uz neatliekamās palīdzības numuru, un veselības aprūpes izmaksas pārsniedz 50 miljardus ASV dolāru gadā. Visbeidzot, ASV 6,3 miljoniem bērnu (9%) un 17,7 miljoniem pieaugušo (7%) ir astma, un to īpatsvars turpina pieaugt.

Katru gadu miljoniem cilvēku visā pasaulē cieš no alerģijām un astmas. Klimata pārmaiņu rezultātā palielinās temperatūras un laikapstākļi, kas pasliktina alerģiju un astmu. Turklāt pastāv lielāka iespējamība, ka cilvēkiem, kuriem vēl nav astmas vai alerģijas, tās attīstīsies.

Kas ir klimata pārmaiņas, un vai mums tas būtu jārūpējas?

Kas ir klimata pārmaiņas, un vai jums tas būtu jārūpējas? Klimata pārmaiņas attiecas uz ilgstošu ietekmi uz tipiskiem laikapstākļiem, kas nosaka globālos, reģionālos un atsevišķus Zemes reģionus. Klimata pārmaiņas notiek daudzu cilvēku darbību dēļ — pakāpeniski gadu tūkstošu gaitā. Tomēr šīs pārmaiņas ir strauji pieaugušas industrializācijas dēļ. Vienkārši sakot, jā, ikvienam vajadzētu rūpēties. Bet jo īpaši, ja jūs vai kāds, kas jums rūp, cieš no alerģijām vai astmas, jums vajadzētu rūpēties, jo tas jau ietekmē jūsu veselību.

Fosilā kurināmā dedzināšana radīja revolūciju mūsdienu civilizācijā. Tomēr ne bez sekām. Sabiedrības rūpnieciskā attīstība, izmantojot fosilo kurināmo un citus līdzekļus, izraisa siltumnīcefekta gāzu pārmērīgu ražošanu . Siltumnīcefekta gāzēs ietilpst oglekļa dioksīds (CO2), metāns, slāpekļa oksīds (NO) un ūdens tvaiki, kas visi rodas dabā un kā cilvēka darbības blakusprodukti, un fluorētas gāzes, kuras ir radījis cilvēks. Šīs gāzes tiek iesprostoti Zemes atmosfērā, aizturot siltumu ar tām, izraisot vidējās temperatūras paaugstināšanos. Turpmākās izmaiņas turpinās sekundāras parastās ārējās izmaiņas, piemēram, saules enerģijas ražošanas svārstības, izmaiņas Zemes orbītā un pat vulkāniskā aktivitāte (virs un zem virsmas).

Palielinoties CO2 līmenim, siltāks laiks un maigākas ziemas kopumā var izraisīt dažādu augu un ziedu agrīnu ziedēšanu. Tas izraisa ziedputekšņu līmeņa paaugstināšanos agrāk, un līdzīgas izmaiņas ļauj ziedputekšņu līmenim saglabāties krietni ilgāk par iepriekš paredzamajām alerģiju sezonām. Turklāt ne tikai paaugstinās ziedputekšņu līmenis, bet arī pasliktinās putekšņu spēja izraisīt alerģiskas reakcijas.

Paaugstināts vidējais mitrums un mitrāks laiks arī nodrošina lielisku vidi pelējuma sporu attīstībai. Tas palielina pelējuma izplatību un alerģisku slimību un astmas uzliesmojumu iespējamību no palielinātā pelējuma.

Klimata pārmaiņu negatīvās sekas

Daži joprojām apgalvo, ka klimata pārmaiņas, pat globālā sasilšana, ir sazvērestība vai nepatiesa parādība. Tomēr ir daudz zinātnisku pētījumu , kas skaidri parāda klimata pārmaiņas un saistību starp klimata pārmaiņām un elpceļu un alerģisko slimību pieaugumu visā pasaulē.

Klimata pārmaiņas izraisa pakāpenisku gada temperatūras paaugstināšanos, kas ir lēnas pakāpeniskas izmaiņas pēc Zemes standartiem. Visā pasaulē šīs izmaiņas sasniedz gada vidējo pieaugumu par 1,8 ℉ vai 1 ℃, un šis rādītājs turpina pieaugt. Temperatūras svārstības par grādiem vai diviem var būt grūti aptīt ar galvu; jūs varat redzēt, kāpēc daži cilvēki nespēj saskatīt klimata pārmaiņu gaidāmās sekas. Bet tiem, kas cieš no alerģijām un astmas, tikai pakāpeniskas vai lielākas izmaiņas, palielinot gaisa piesārņojumu un alergēnus, ir pārāk reālas.

Paaugstināti laikapstākļi

Klimata pārmaiņas izraisa ekstrēmu laikapstākļu pieaugumu . Jūsu dzīvesvieta nosaka, cik lielā mērā jūs redzat šīs izmaiņas.

  • Plūdi.
  • Sausums.
  • Ekstrēmas vētras (pastiprinās zemestrīces un viesuļvētras).
  • Neparastas temperatūras svārstības.
  • Gadalaiku saplūšana.

Dažreiz sezonālās izmaiņas var ietvert nesezonāli siltu laiku tradicionāli ziemas mēnešos un citos laikos, sezonālās izmaiņas var ietvert sasalšanas temperatūru tradicionāli siltākos mēnešos. Sezonas izmaiņas var novērot arī tropiskā klimatā, kur mitro un sauso sezonu laiks var būtiski mainīties. Vētras un ekstremāli laikapstākļi palielina infekcijas slimību, pelējuma, toksisko ķīmisko vielu, ziedputekšņu u.c. risku.

Klimata pārmaiņu negatīvā ietekme uz veselību

Klimata pārmaiņas visā pasaulē rada daudzas ietekmes uz veselību , tostarp, bet ne tikai:

Ārkārtīgs karstums — ar karstumu saistīta nāve/slimība; sirdskaite.

Spēcīgi laikapstākļi – izraisa nāvi; ietekme uz garīgo veselību; traumas.

Gaisa piesārņojums — pasliktina astmu un sirds slimības.

Pārmaiņas vektoros — odu, ērču un citu dzīvnieku, kas pārnēsā infekcijas slimības dzīvniekiem un cilvēkiem, teritoriju paplašināšanās ir biežāk sastopama līdz šim neredzētās vietās.

Palielināts alergēnu daudzums — pasliktina astmu un elpceļu izraisītas slimības.

Ūdens kvalitāte — paaugstinātas infekcijas slimības, piemēram, leptospiroze un holēra, var izraisīt bīstamu aļģu ziedēšanu.

Pārtikas un ūdens piegādes pieejamības un kvalitātes samazināšanās — caureju izraisošo slimību un nepietiekama uztura palielināšanās.

Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet vietni https://alkotox-official.top/ .

Contents